Ortodoncja

Dostrzegamy wymagania naszych Pacjentów dotyczące zdrowia zębów i estetycznego wyglądu. Leczymy dzieci i dorosłych oraz prowadzimy ortodontyczne przygotowanie Pacjentów do leczenia protetycznego oraz implantologicznego. Nieustannie uczymy się i wprowadzamy najnowsze rozwiązania dostępne w medycynie. Ortodoncja jest naszą pasją i z satysfakcją obserwujemy radość naszych Pacjentów z pięknego i zdrowego uśmiechu po zakończeniu terapii.

Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja uznawana jest za jedną z ważniejszych dziedzin stomatologii i zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Techniki leczenia ortodontycznego pozwalają na korektę wady zgryzu, przywrócenie pięknego uśmiechu i samoakceptację Pacjenta.

Prawidłowo i skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne poza poprawą wyglądu i samopoczucia:

  • wpływa na poprawę wymowy,
  • ułatwia zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zmniejsza skłonność do próchnicy i chorób przyzębia,
  • w przypadku wcześniejszej dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych eliminuje bóle głowy.

Leczenie ortodontyczne często stanowi punkt wyjścia dla leczenia chirurgicznego, implantologicznego i protetycznego.

 

Leczenie ortodontyczno – chirurgiczne

Mamy doświadczenie w skojarzonym leczeniu ortodontyczno – chirurgicznym. Uzyskujemy satysfakcjonujące wyniki leczenia u Pacjentów ze skomplikowanymi wadami zgryzu, u których często jedynym rozwiązaniem jest chirurgiczna korekcja wady. Warto podkreślić, że leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od przygotowania Pacjenta do zabiegu i obejmuje dalsze leczenie po zabiegu operacyjnym.

 

Diagnostyka radiologiczna

Dobra diagnostyka to najważniejszy krok w drodze do pięknego uśmiechu. Planujemy przebieg leczenia przy pomocy tomografu komputerowego 3D i RTG firmy Gendex i Kodak.

Niezwykle szybkie i precyzyjne uzyskanie wysokiej jakości obrazu radiologicznego przy użyciu minimalnych dawek promieniowania, pozwala na  dokładne zaplanowanie leczenia.

Planowanie zabiegów ortognatycznych odbywa się z wykorzystaniem systemu do wirtualnego  planowania leczenia ortodontycznego w technologii 3D – Dolphin Imaging®. Wykorzystanie tego narzędzia wspiera lekarza w doskonałym zaplanowaniu leczenia i pozwala uzyskać bardzo dobre i przewidywalne rezultaty.

W naszych Gabinetach możesz wykonać:

  • Zdjęcia cefalometryczne – umożliwiające dokładną diagnostykę wad zgryzu oraz planowanie leczenia ortodontycznego.
  • Zdjęcia pantomograficzne – przeglądowe zdjęcia całego uzębienia wraz z kością szczęki i żuchwy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Są wykonywane w celu diagnostyki i planowania leczenia stomatologicznego, ortodontycznego, protetycznego, chirurgicznego i implantologicznego.
  • Zdjęcia wewnątrzustne – wykonywane metodą radiowizjografii. Służą do diagnostyki schorzeń zębów ze zmianami zapalnymi, z dużymi ubytkami i po urazach. Radiowizjografia pozwala na wykonywanie zdjęć z użyciem minimalnych dawek promieniowania.

Skorzystaj  z oferty leczenia w naszych Gabinetach. Zaplanuj wizytę!